شماره خبر : 27796
منتشر شده در مورخ : ۸ آذر ۱۴۰۲
ساعت : 8:54
ساخت ۵۰ فروند شناور مسافری با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان

ساخت ۵۰ فروند شناور مسافری با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ساخت ۵۰ فروند شناور مسافری با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان از پروژه‌های توسعه‌ای در حال اجرای سازمان بنادر است.

علی اکبر صفایی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحو، اظهار داشت: پنج ستون اصلی و اساسی سیاست‌های کلی توسعه دریامحور شامل علم‌وفناوری، مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، محیط زیست و امنیت دریایی می‌شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به ایجاد ستاد اجرایی‌سازی سیاست‌های توسعه دریامحور و اجماع صورت گرفته مبنی بر تشکیل دبیرخانه به همین منظور در سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: مهم‌ترین مبحث در اجرایی سازی مباحث توسعه دریامحور، سیاست‌گذاری یکپارچه و پاکسازی قوانین و مقررات مخل و دست‌وپاگیر در حوزه دریایی است.

صفایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این سازمان پس از ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور توسط مقام معظم رهبری، از تشکیل دبیرخانه ستاد توسعه‌دریامحور، احصای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موثر و پیشران دریایی، تدوین برنامه‌های اجرایی برای تحقق هریک از سیاست‌های نه‌گانه ابلاغی و مفهوم‌شناسی توسعه دریامحور خبر داد.

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: باید تمام مساعی فکری و عملی‌مان را برای حذف قوانین معارض و مخل در انجام ماموریت‌های توسعه دریامحور به‌کار ببندیم. 

صفایی در ادامه با تاکید بر سرعت‌گیری هرچه بیشتر پروژه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌ای سازمان بنادر، اظهار داشت: ساخت ۵۰ فروند شناور مسافری با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان در دست اقدام است که باید با سرعت بیشتر و با مدیریت مدیرکل بنادر هرمزگان پیگیری شود.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی تاکید کرد: کلیه پروژه‌های عمرانی و زیرساختی تعریف شده در دولت سیزدهم، چه در بخش دریایی و چه در حوزه بندری، باید بدون معطلی جاری و ساری باشد.

 وی  با تاکید بر ضرورت انضباط مالی و رعایت صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری سازمان بنادر و دریانوردی، خاطر نشان کرد: با الزام دولت، بودجه جاری در دستگاه‌های اجرایی باید با تمهیدات و تدابیر ویژه‌ای به سمت صرفه‌جویی و پرهیز از هزینه‌های اضافی باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان  اقتصادی  راه و شهرسازی

برچسب ها : سازمان بنادر دریانوردی راه و شهرسازی