شماره خبر : 32932
منتشر شده در مورخ : ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
ساعت : 11:27
آمریکا: شرط پیوستن اوکراین به ناتو، پیروزی در جنگ با روسیه است

آمریکا: شرط پیوستن اوکراین به ناتو، پیروزی در جنگ با روسیه است

 

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید تأکید کرد که اولین شرط پیوستن اوکراین به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، پیروزی در جنگ با روسیه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که شرط پیوستن اوکراین به ناتو این است که کی‌یف اول باید در جنگ با روسیه پیروز شود.

وی همچنین افزود که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اعتقاد دارد که اوکراین در آینده به ناتو خواهد پیوست اما «خیلی کارها هست که باید انجام شود.» قبل از اینکه کی‌یف به ناتو بپیوندد.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در پاسخ به سوال خبرنگاری که «شرایط مبهم» و «راه ناروشن» برای اوکراین را روشن کند مدعی شد که «موضع واشنگتن خیلی روشن است. نخست آنها باید دراین جنگ پیروز شوند.»

وی دراین‌باره تشریح کرد که «آنها باید اول جنگ را ببرند، این اولویت است. ما هر کاری از دستمان بر می‌آید انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم که آنها می‌توانند این کار را انجام دهند. پس از پایان جنگ، صرف نظر از ظاهر آن، آنها همچنان مرز طولانی با روسیه و تهدید امنیتی مشروع خواهند داشت. واشنگتن در ایجاد پایگاه صنعتی نظامی اوکراین کمک خواهد کرد، اگرچه «فساد هنوز یک نگرانی بزرگ است».

مقامات ارشد دولت روسیه بارها هشدار دادند که گسترش ناتو به سمت مرزهای روسیه را یک تهدید وجودی می بیند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که قصد کی یف برای پیوستن به بلوک نظامی به رهبری آمریکا یکی از دلایل اصلی درگیری های جاری است.


 

برچسب ها : ولادیمیر پوتین کی یف سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو جان کربی