شماره خبر : 27808
منتشر شده در مورخ : ۸ آذر ۱۴۰۲
ساعت : 11:2
مسیر خط اول بی‌آرتی اهواز کجاست؟

مسیر خط اول بی‌آرتی اهواز کجاست؟

 

 رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز از راه‌اندازی خط یک بی‌آرتی اهواز تا پیش از سال نو خبر داد.

عادل شیشه‌گری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انعقاد قرارداد پروژه BRT اهواز اظهار کرد: بر اساس این قرارداد، خط یک اتوبوس بی‌آرتی از میدان شهید بندر (چهار شیر) آغاز می‌شود و با گذر از خیابان خیابان سلمان فارسی به سمت میدان کارگر (دانشگاه آزاد) می‌رود.

وی افزود: در این مسیر حدود ۲۷ ایستگاه بین راهی شکیل و با سازه‌های خاص و بزرگ مشخص شده است. قرارداد ساخت این ایستگاه‌ها نیز منعقد شده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز با اشاره به آغاز کار پیمانکار گفت: تلاش بر این است که تا شب عید این خط از پروژه BRT به بهره‌برداری برسد. البته برای بهره‌برداری از این پروژه نیاز نیست همه ایستگاه‌ها راه‌اندازی شوند و با چند ایستگاه می‌توان فعالیت این خط را آغاز کرد.

شیشه‌گری بیان کرد: برآورد شده است که برای این خط به ۱۵ دستگاه اتوبوس نیاز است که پیگیری‌ها برای تامین اتوبوس‌ها در حال انجام است. با توجه به اینکه این اتوبوس‌ها خاص و بعضا وارداتی هستند پیگیری‌های خاصی نیاز است که این کار در حال انجام است اما با اتوبوس‌های معمولی هم می‌توان بی‌آرتی را به بهره‌برداری رساند.

وی عنوان کرد: بنا شده است ایستگاه‌ها به گونه‌ای احداث شوند که متوسط رسیدن اتوبوس‌های بی‌آرتی در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام شود.

 

برچسب ها : اهواز شهرداری اهواز بی آر تی اتوبوسراني