شماره خبر : 26109
منتشر شده در مورخ : ۱۰ مهر ۱۴۰۲
ساعت : 9:50
لیگ قهرمانان ۲۰۲۳ آسیا؛ باهویی همچنان دور از ترکیب اصلی پرسپولیس

لیگ قهرمانان ۲۰۲۳ آسیا؛ باهویی همچنان دور از ترکیب اصلی پرسپولیس

 

مهاجم خارجی تیم فوتبال پرسپولیس تهران هنوز به آمادگی کامل نرسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس تهران در نقل و انتقالات پیش از فصل بیست و سوم لیگ برتر عملکرد خوبی در جذب مهاجم نداشت. پرسپولیسی‌ها در حالی که عیسی آل کثیر، شیخ دیاباته، لئاندرو پری را را از دست داده بودند، با شهاب زاهدی بازیکن فصل گذشته تیم پوشکاش آکادمیا مجارستان وارد مذاکره شدند و او را به خدمت گرفتند.

در ادامه نیز مهدی عبدی با تصمیم یحیی گل محمدی به طور قرضی راهی تراکتور تبریز شد تا تعداد مهاجم تخصصی این تیم به یک نفر برسد.

با این حال عملکرد ضعیف زاهدی در ۴ هفته ابتدایی مسابقات باعث شد تا صدای هواداران و برخی از پیشکسوتان این تیم نیز بلند شود و نسبت به عدم گلزنی او انتقاد کنند.

مدیران پرسپولیس در روزهای پایانی نقل و انتقالات، «فیلیپ کایسدو» بازیکن سابق تیم اینتر ایتالیا را زیر نظر داشتند و مذاکراتی با وی انجام دادند که در آستانه سفر او به تهران این بازیکن ناگهان قید حضور در پرسپولیس را زد.

پس از منتفی شدن جذب «کایسدو»، مدیران پرسپولیس مذاکرات خود را با نبیل باهویی مهاجم سوئدی مراکشی آغاز کردند و خیلی زود با او به توافق رسیدند. در ابتدا گفته می‌شد که یحیی گل محمدی از جذب باهویی اطلاعی ندارد و به خواست او این اتفاق رخ نداده اما جلسه رضا درویش با گل محمدی در خصوص باهویی باعث فروکش شدن خشم سرمربی تیم نسبت به جذب باهویی شد.

باهویی در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا مقابل کریستیانو رونالدو و یارانش غایب بود و در صورت رضایت گل محمدی می‌تواند در دیدار برابر الدحیل قطر به میدان برود. این بازیکن تاکنون در تیم‌هایی که بازی کرده آمار درخشانی را نداشته است. او سابقه بازی در لیگ ستارگان قطر را هم در کارنامه خود دارد و در ۸ دیدار که برای این تیم به میدان رفته هیچ گلی به ثمر نرسانده است.

در تصاویری که از باهویی در تمرینات پرسپولیس به چشم می‌خورد، همچنان تمرین انفرادی برای او در نظر گرفته شده است تا میزان آمادگی بدنی اش ارتقا پیدا کند که به نظر می‌رسد هنوز به تأیید یحیی گل محمدی نرسیده است. اما نباید این نکته را هم فراموش کرد که برخی از بازیکنان همانند لوکادیا با اینکه در ابتدای ورود به پرسپولیس دارای اضافه وزن بودند اما توانستند عملکرد خوبی را داشته باشند. باید دید که آیا نبیل باهویی می‌تواند انتظارات کادرفنی و هواداران پرسپولیس را برآورده کند یا خیر.

باهویی در حالی جذب پرسپولیس شد که دو بازی مهم این تیم در لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده و بعید است به این زودی ها بتواند برای پرسپولیس در لیگ برتر هم بازی کند. خریدی که مشخص نیست چه زمانی و برای کدامین بازی‌های حساس قرار است در ترکیب پرسپولیس قرار گرفته و تأثیرگذاری داشته باشد.

برچسب ها : نبیل باهویی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا تیم فوتبال پرسپولیس تهران