شماره خبر : 26097
منتشر شده در مورخ : ۹ مهر ۱۴۰۲
ساعت : 20:48
راوی گفت:بر ایمن بودن مدارس نظارت کنید تا آتش سوزی مدرسه نوید صالحین تکرار نشود

راوی گفت:بر ایمن بودن مدارس نظارت کنید تا آتش سوزی مدرسه نوید صالحین تکرار نشود


در خبرها بود که بامداد روز شنبه گذشته، آتش سوزی در انبار مدرسه نوید صالحین واقع در خیابان یک شرقی کیان پارس اهواز رخ داده است.
ابراهیم قنبری مدیر عامل آتش نشانی شهرداری اهواز در این باره گفته : این آتش سوزی ناشی از مواد آتش زا بوده که باعث ایجاد آتش در تجهیزات و وسایل مستهلک در انبار مدرسه شده است. به گفته وی این آتش سوزی بعد از 2 ساعت توسط مامورین آتش نشانی، مهار و از سرایت آن به ساختمان های مجاور جلوگیری شد.
با توجه به این حادثه، بازدید از مدارس به لحاظ رعایت مسائل ایمنی و پیشگیری از حوادثی نظیر آتش سوزی ضروری است و بهتر است چنین نظارتی در دستور کار مسئولان قرار گیرد. مثلاً در همین مدرسه وجود مواد آتش زا در انبار آن چه معنا دارد؟ آقایان توجه داشته باشند که آتش سوزی در مدارس در صورت وقوع، فاجعه است و همان طور که قاعدتاً بوفه مدرسه باید زیر ذره بین بهداشتی باشد، انبار مدارس هم نباید از دید مسئولان پنهان بماند.

عوارض و هزینه آلایندگی صنایع، خیلی بیشتر از پرداخت حق آلایندگی است
رئیس کل دادگستری خوزستان خبر داده که 2 هزار و 120 میلیارد تومان از معوقات پرداخت حق آلایندگی استان خوزستان به حساب سازمان امور مالیاتی واریز خواهد شد تا متناسب با جمعیت و میزان آلایندگی، برای پیشرفت و توسعه متوازن استان توزیع شود.
مطالبه حق آلایندگی از نظر افزایش بنیه مالی استان به منظور بهره برداری از آن برای پیشرفت استان خوبست اما مسلماً ضرر معنوی و بهداشتی آن که با سلامت مردم بازی می کند و باعث افزایش بیماری های مختلف، به خصوص تنفسی می شود خیلی بیشتر از گرفتن حق آلایندگی است و هزینه درمان ها چه شخصی و چه از طریق بیمارستان های دولتی به مراتب سنگین تر از وجوه دریافتی از صنایع آلوده است.
ضمناً فقط نباید به این جریمه ها اکتفا کرد و بهتر است برخوردها با صنایع آلاینده جدی تر باشد. نه مثل نحوه برخورد با آلوده ترین صنعت استان ( شرکت کربن) که سال هاست گوشش به اخطارها بدهکار نیست و کمترین توجهی به مهلت های تعیین شده نمی کند. برخورد، زمانی اثرگذار است که بازدارنده باشد و اگر بدانند با پرداخت حق آلایندگی آن هم نه یکجا و تدریجی می توانند به تخلف خود ادامه دهد، عجله ای برای تغییر وضع نخواهند داشت.

اگر طرح خوزستان پاک اجرا شده، این همه زباله در محله ها و نخاله در حاشیه شهر چیست؟ 
مسئولان شهرداری و سازمان حفاظت محیط زیست پز داده اند که <طرح خوزستان پاک> در اهواز اجرا شد، این در حالی است که انبوه زباله ها در هر محله چه در محوطه های خالی و چه به خصوص در کنار بازارچه ها و سرازیر شدن زباله ها از مخازن و سطل ها مشهود است. در حاشیه شهر هم مثل همیشه کوه های نخاله ساختمانی به چشم می خورد، خالی کردن کیسه های زباله توسط زباله گردها هم ادامه دارد. بعضی شب ها هم کارگران پیمانکاران حمل زباله کارشان را انجام نمی دهند که غالباً به خاطر پرداخت نشدن حقوقشان است. از این رو اگر طالب خوزستان و اهواز پاک هستیم، عملاً باید به این مهم توجه و آن را به نحو صحیح اجرا کنند.
بعد از 2 ماه عزاداری، چرا چهره شهر و برنامه های رسانه ملی شاد نمی شود؟ 
دو ماه محرم و صفر، کشور غرق در اندوه و در هر کوی و هر خانه عزاداری برقرار بود که اقتضای این ایام غمبار است، خصوصاً از زمانی که اربعین پر رنگ تر از گذشته شده، این عزاداری ها گسترده و همه گیر شده است. 
در این مدت شهرها سیاهپوش، صدا و سیما در برنامه های سخنرانی و پخش نواهای حزن انگیز خلاصه می شد که باز هم ناشی از فضای محرم و اربعین بود ( که باید چنین باشد) حرف این است که حالا در ماههای ربیع به معنی بهار ماه ها و هفته وحدت که ایجاب می کند فضای شادی در همه جا محسوس باشد، چرا چنین نیست و هیچ نشانه ای از شور و شادی نه در شهر نه در رسانه ملی دیده نمی شود. به قول شاعر :
یک روز رسد غمی به اندازه کوه
یک روز رسد نشاط اندازه دشت
افسانه زندگی، چنین است عزیز
در سایه کوه باید از دشت گذشت
در زمانی که انبوه مشکلات، مردم را مغموم کرده چرا اراده ای برای تغییر روحیه شهروندان وجود ندارد و عملاً مردم را به گرایش استفاده از شبکه های غیر ایرانی یا ایرانی نما ترغیب می کنید؟ 

معلوم شد مشکل رانندگی کم شنوائی و ناشنوایی نیست، اشکال ضعف دست فرمان است
رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت اعلام کرده که افراد ناشنوا و کم شنوا که متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی هستند، می توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند.  ‌
در خبر دیگری آمده بود: یک خانم معلم در تهران با خودرو، دانش آموزان را در صف مدرسه زیر گرفت و 4 دختر به بیمارستان منتقل شدند. رئیس آموزش و پرورش شهریار، در تشریح این خبر گفته: یکی از معلمان خانم، سوار بر خودروی شاسی بلند جک اتومات همسرش وارد مدرسه و صف دانش آموزان شده است. وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای اعلام کرد که علت این حادثه خطای سهوی و ناتوانی در کنترل اتومبیل بوده است.
ملاحظه می شود که مشکل رانندگان ما کم شنوائی و ناشنوایی نیست و پلیس راهور به خوبی تشخیص داده که مشکل جای دیگر است.

برخی قطعی های آب به خاطر بارش های آینده است!
یکی از مسئولان آبفا در جواب این پرسش که علت قطعی یا آب گرفتگی برخی نقاط استان چیست گفته که ممکن است ناشی از بارش باشد. به او گفته اند که هنوز بارانی نباریده که این بزرگوار جواب داده قرار است ببارد. چند مسئول دیگر این شرکت هم گفته اند، فکر نکنید که امسال آبگرفتگی نداریم و همه چیز ممکن است!

برچسب ها : آتش سوزی مدرسه نوید صالحین اهواز كم شنوائی و ناشنوایی