شماره خبر : 26084
منتشر شده در مورخ : ۹ مهر ۱۴۰۲
ساعت : 12:20
ایران تکرار اهانت به قرآن کریم در سوئد را به شدت محکوم کرد

ایران تکرار اهانت به قرآن کریم در سوئد را به شدت محکوم کرد

 

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: از منظر جمهوری اسلامی ایران ادعا‌های بدون عمل مقامات سوئدی در محکومیت و مخالفت با تعرض به قرآن کریم کافی نیست.

  به گزارش­ ­سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی وزارت خارجه گفت: متأسّفانه همچنان شاهد تکرار جسارت به مقدسات اسلامی در اقدامی مغایر با مبانی اصیل حقوق بشر هستیم. این اقدامات نفرت پراکنانه، هتاکی و تعرض به حقوق و ارزش‌های بیش از دو میلیارد مسلمان، در مقابل حضور منفعل پلیس سوئد که حفظ امنیت و ممانعت از تعرض به حقوق دیگران مهمترین مسئولیت آن بشمار می‌رود، صورت گرفته است که البته از ذهن مردم آزاداندیش و حقیقت جوی جهان هرگز پاک نخواهد شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: از منظر جمهوری اسلامی ایران ادعا‌های بدون عمل مقامات سوئدی در محکومیت و مخالفت با تعرض به قرآن کریم کافی نیست. بر این اساس از دولت سوئد انتظار می‌رود ضمن پایبندی جدی به اصول بنیادین حقوق بشر و تلاش برای ترویج اخلاق و همزیستی مسالمت آمیز ادیان از طریق انجام اقدامات عملی و موثر، به بدیهی‌ترین مطالبه مسلمانان و موحدان جهان مسئولانه پاسخ دهد.

سلوان مومیکا، پناهجوی عراقی بار دیگر در اقدامی موهن، نسخه ای از قرآن کریم را در شهر مالموی سوئد به آتش کشید.

این اقدام اهانت آمیز با حمایت پلیس سوئد انجام شد و پلیس حتی ۲ نفر از معترضان به هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم را بازداشت کرد.

برچسب ها : اهانت به قرآن کریم قرآن کریم سوئد