شماره خبر : 25948
منتشر شده در مورخ : ۴ مهر ۱۴۰۲
ساعت : 18:33
راوی گفت:چرا گوشت ارزان فقط به تهرانی ها می رسد؟ /ترافیک شدید اهواز مولود آماده نبودن شهر برای بازگشایی مدارس است

راوی گفت:چرا گوشت ارزان فقط به تهرانی ها می رسد؟ /ترافیک شدید اهواز مولود آماده نبودن شهر برای بازگشایی مدارس است


با شروع مهرماه، گره های ترافیکی اهواز به اوج خود رسید و راه بندان ها در تمام نقاط شهر آزار دهنده شده که نشان می دهد شهر آماده برای بازگشائی مدارس نبوده و مسئولانی که مدیریت شهری را عهده دارند به وظایف خود عمل نکرده اند، به خصوص سازمان ها و دستگاه های خدماتی و آموزشی.
راوی در گفت و گو با سرهنگ حسنوند رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی اهواز علت وضعیت ترافیک مهر ماه را سوال کرد که ایشان چهار عامل را در این باره برشمرد:
اول اینکه مدارس هنوز برای تعیین سرویس دانش آموزان به توافق نرسیده اند، در نتیجه والدین با خودروی شخصی فرزندانشان را به مدرسه می برند و به خانه برمی گردانند و تک سرنشین بودن خودروها ترافیک زاست، در حالی که باید قبل از مهر این کار انجام می شد.
دوم مساله خرید مردم در هسته مرکزی شهر است آن هم روزهای اول ماه که حقوق ها پرداخت می شود، خیابان های مرکزی هم تغییر نکرده و همانست که 40 سال پیش احداث شده اند و گنجایش جمعیت امروز شهر را ندارند.
سوم اینکه پدر و مادرها دقیقه 90 را برای بردن فرزندانشان به مدرسه انتخاب می کنند در حالی که درست اینست نیم ساعت یا حتی یک ساعت  قبل از شروع مدارس این کار را بکنند.
و عامل چهارم نیمه کاره ماندن کارهای عمرانی است مثل تقاطع خیابان میهن  و فلکه سوم کیانپارس تا بلوار ساحلی که آبفا قول داده بود تا اول مهر عملیات تمام شود که این طور نشد.
عواملی هم مثل نواقص ترافیکی مدارس در کوی استادان در جاده گلستان که ورودی و خروجی آنها یکی است و خودروها موقع رفت و آمد گیر می کنند، مزید بر علت است.
راوی از سرهنگ حسنوند درخواست کرد در نقاطی که ترافیک شدید است،  پلیس راهنمایی مستقر شود تا به رفت و آمد خودروها نظم بدهد که ایشان قول انجام این کار را داد و از پاسخگو بودن وی قدردانی می شود.

چرا گوشت ارزان فقط به تهرانی ها می رسد؟ 
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی خبر داده که در حال حاضر واردات روزانه 100 تا 130 تن گوشت گوسفندی و 60 تا 70 تن گوشت گوساله گرم داریم و هدف این است که قیمت گوشت گوسفندی در بازار به نرخی در محدوده 310 هزار تومان تا 360 هزار تومان کاهش یابد. 
به گفته وی گوشت های تنظیم بازار، در میدان های تهران، میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای عرضه می شوند.
پس استان ها چه می شوند، یعنی فقط تهرانی ها گوشت خوارند و بقیه که توان خرید گوشت با قیمت های بالا را ندارند، باید از این ماده غذایی هم مثل لبنیات و غیره محروم بمانند؟ ‌ 

کلانشهر کرج صاحب اتوبوس برقی شد اما اتوبوس های گازوئیلی ما را تحویل ندادند
قرارداد خرید 40 دستگاه اتوبوس برقی توسط شهرداری کرج به امضای مدیر عامل شرکت خودرو دیزل و شهرداری کرج رسید و این کلانشهر، اولین بهره بردار اتوبوس برقی ساخت ایران خواهد بود. 
به این ترتیب کلانشهر اهواز، از این بابت هم در قعر امکانات است و به اقرار مسئولان اتوبوسرانی اهواز، هنوز اتوبوس هایی را که پولشان پرداخت شده تحویل نداده اند، البته اتوبوس های گازوئیلی.

حذف همسان سازی حقوق بازنشستگان با عدالت محوری همخوانی ندارد
خبر بد برای بازنشستگان این است که همسان سازی حقوق آن‌ها که در برنامه ششم وجود داشت، در برنامه هفتم حذف شد. صباغیان نماینده مجلس در این باره گفته : انتظار جامعه این بود که دولت وضعیت بازنشستگان را در نظر بگیرد اما چرا این موضوع در برنامه هفتم دیده نشد و این در حالی است که معاون یک مجموعه بالغ بر 400 میلیون تومان اضافه کاری در یک سال دریافت می کند و این وضع با شعارهای دولت عدالت محور مطابقت ندارد.
قطعی برق صنایع، خسارت جبران ناپذیری به صنعت و تولید وارد می کند
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با اشاره به آنچه که < عبور موفق از پیک مصرف در تابستان> نامیده، گفته : به دلیل وقوع دمای بالاتر از 40 درجه در خوزستان، پرباری شبکه ممکن است تا نیمه های آبان ادامه داشته باشد.
به گفته دشت بزرگ تفاوت شبکه برق خوزستان با سایر نقاط کشور باعث شده هم عمر تجهیزات کاهش یابد، هم بازسازی و بهینه سازی شبکه کوتاه مدت باشد.
در این که تلاش و مدیریت مسئولان برق استان موجب شد که تابستان امسال شاهد کاهش قطع برق در مشترکان خانگی شود و مردم از این بابت راحت بودند، بحثی نیست و جای قدردانی دارد، اما از طرفی قطعی های برق صنایع خسارات زیادی به تولید در استان وارد کرد که ضرورت دارد برای به حداقل رساندن تعطیلی های صنایع، چاره اندیشی شود.
رئیس خانه صنعت ایران با بیان این که واحدهای تولیدی از قطعی برق خسارات زیادی دیده اند، گفته : وقتی محدودیت برق مختص صنایع شود به تولید ناخالص ملی ضربه می زند. وی با این استدلال که مصرف برق بیش از تولید است و به دلیل مشکلاتی مانند تحریم، طی سال های گذشته نیروگاه برق جدید ساخت نشده و نیروگاه های قبلی هم ترمیم نشده اند، خساراتی که قطعی برق به تولید وارد می کند را جبران ناپذیر دانست.رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران هم مدعی شده که قطعی برق در سال گذشته خسارت 7 میلیارد دلاری به این صنایع وارد کرده است که البته وضع در تابستان امسال بهتر بوده و قطع برق خارج از برنامه در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور کاهش داشته است.
به نظر می رسد تدابیر تشویقی برای تولید برق از طرف سرمایه داران، نتایج مطلوبی می تواند داشته باشد، از این رو مقرر گردید به ازای هر مگاوات تولید برق، 100 متر مربع زمین رایگان در اختیار آن ها قرار گیرد. راه اندازی نیروگاه های خورشیدی و استفاده از انرژی تجدید پذیر هم می تواند به رفع کمبود برق کمک کند.

برچسب ها : گوشت صنایع نیروگاه برق رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی اهواز